FORUM
O serwerze KOLEJ.PL
DZISIAJ|JUTRO|WCZORAJ|GALERIE|FORUM|FAQ|TABOR|MODELARSTWO|INFRASTRUKTURA|SOFTWARE|LINKI| Przewodnik po KOLEJ.PL
WsteczDalej

Re: Re: Wybieramy najpiękniejsze stacje w Polsce (w różnych kategoriach)!

[ Odpowiedzi ] [ Odpowiedz ] [ Forum KOLEJ.pl ]
Informacja została nadana z ph128.poznan.sdi.tpnet.pl (213.76.220.128) przez: MATT
Data: 01. Wrzesień 2002 o godz. 18:52:35
W odpowiedzi na: Re: Wybieramy najpiękniejsze stacje w Polsce (w różnych kategoriach)! napisanego przez "Wojciech Cupiał vel cupik" 01. Wrzesień 2002 o godz. 18:52:35:

____

: A ja zagłosuje na 2 stacje:
: - stacja Wolsztyn jak każdemu wiadomo jest jednym z niewielu miejsc gdzie parowozy wykonują normalną rozkładową pracę ciagnąc pociągi osobowe i towarowe. Stacja ta ma swój niepowtarzalny urok a lokomotywownia z parowozami to już coś wspaniałego.

: - stacja Wągowiec jest stacją na której przesiedziałem już niejedne wakacje. Kiedyś gdy odchodziły jeszcze pociągi do Inowrocławia, Poznania i Bydgoszczy obsługiwane przez parowozy często nie mogłem spać ponieważ mój letni domek stoi akurat przy torach bardzo często obserwowałem ruch tych pociągów. Wtedy ta stacja miała swój przepiękny urok. Teraz pomimo tego, że pociągów coraz mniej i ciągną je tylko su45 lub su46 a do Inowrocławia tor jest zamknięty to i tak dzięki mechanicznej sygnalizacji stacja w nocy wygląda super. Na stacji widac lokomotywownię obecnie używaną jako garaż oraz wieżę wodną niestety nieużywaną.
: Fajnie byłoby zobaczyć parowóz z Wolsztyna z pociągiem do Poznania?

: Wojciech Cupiał vel cupik
: MK z Mielca
: www.cupik.prv.pl

stacja w Wągrowcu rzeczywiscia ma swój urok. Szkoda tylko ze nie ma już połączenia z Inowrocławiem. Po drodze są tak niesamowite stacje jak np Domasławek. na tej pięknej stacji poza sygnalizacją świetlną chyba od " Niemca" nic się nie zmieniła. Niestety od paru lat stacja ta popada w ruine. tak na marginesie dodam ze od paru lat zamarł tam ruch osobowy...


DOMASŁAWEK - linia Gniezn do Nakło nad Notecią

____

Odpowiedzi:

____

Odpowiedz:

Imię i nazwisko:
E-Mail:

Komentarze:

[ Odpowiedzi ] [ Odpowiedz ] [ Forum KOLEJ.pl ]

 

| DZISIAJ | JUTRO | WCZORAJ | FORUM | FAQ |

| TABOR | INFRASTRUKTURA | MODELARSTWO | SOFTWARE | LINKI | O SERWERZE |
 
Przewodnik po KOLEJ.pl
<< WsteczNa góręStrona główna działuDalej >>
Wszelkie uwagi odnośnie WWW KOLEJ.pl prześlij TUTAJ. Ostatnia aktualizacja tej strony: