SOFTWARE
O serwerze KOLEJ.PL
DZISIAJ|JUTRO|WCZORAJ|GALERIE|FORUM|FAQ|TABOR|INFRASTRUKTURA|MODELARSTWO|SOFTWARE|LINKI| Przewodnik po KOLEJ.PL
WsteczDalej

logo

JAK ZOSTAĆ DYŻURNYM RUCHU
- czyli: lizak w dłoń !
Poniższe symulatory umożliwają Ci posmakowania pracy prawdziwego dyżurnego ruchu. Możesz robić wszystko: przestawiać zwrotnice, podawać sygnały na semaforach, zestawiać składy, wykolejać pociągi...
Ciesz się, że większość z autorów programów nie wpadła na pomysł obsługiwania bloków blokady stacyjnej i liniowej, konieczności wydawania rozkazów szczególnych, bo ile wtedy byłoby opóźnień...
Dokładniejsze informacje n/t obsługi i działania poszczególnych programów znajdują się w plikach 'readme' dołączonych do programów - przed uruchomieniem zalecamy dokładne zapoznanie się z nimi.

 

Plik EXE
KOLEJARZ
[ N/A ]
KOLEJARZ
- nowy polski program, który ma szansę stać się ciekawą alternatywą dla sharewareowych aplikacji zachodnich. Sterowanie polega na prowadzeniu ruchu na stacji (głównie jest to ustawianie przebiegów - taki Poznań93 pod Windows), na dole ekranu widoczny jest realistyczny podgląd zajętości torów.
Dodatkową zaletą programu jest możliwośc samodzielnego tworzenia stacji i rozkładów jazdy - załączony plik pomocy zawiera niezbędne informacje pomocne do ich tworzenia.
scr FreewarePaweł Jóźwicki - http://klub.chip.pl/~pawelj/
Windows 9x/NT
 
Plik ZIP
Gdańsk
46.6 kB
 
Rzepedź
33.6 kB
GDAŃSK GŁÓWNY 93 / RZEPEDŹ
- jedne z dwóch pierwszych symulatorów stanowiska dyżurnego ruchu jakie powstały w naszym kraju. Interfejs obu programów jest tekstowy, co może trochę wprawić w zakłopotanie początkujących użytkowników. Dodatkowo symulator Gdańska obejmuje sterowanie ruchem kolejki miejskiej SKM.
scr scr DOSfree
Studio JZK - http://www.jzk.pl/
 
Plik RAR
78.0 kB
Sosnowiec Kazimierz 1993, Mysłowice 1993, Katowice Szopienice 1993 (D101)
Zestaw symulatorów w sam raz dla miłośników komunikacji tramwajowej.
Są to tzw. symulatory dyspozytorskie dla linii tramwajowych Sosnowiec Dańdówka - Sosnowiec Kazimierz Górniczy; Sosnowiec Dańdówka - Mysłowice dw. PKP i Katowice Szopienice Chemiczna - Mysłowice dw. PKP; Sosnowiec Sobieskiego -Katowice Szopienice Dwór i Mysłowice Kościół św. Krzyża - Katowice Szopienice Dwór. Programy proste, z załączonymi opisami symulowanych fragmentów sieci.
scr $harewareDOS
Autor: Bogusław Molecki
 
Plik RAR
49.8 kB
Mysłowice 1995 (D102)
Kolejny program symulujący ruch na fragmencie sieci tramwajowej z punktu widzenia dyspozytora. Ujęto odcinki Katowice Szopienice Chemiczna - Mysłowice dw. PKP i Sosnowiec Dańdówka - Mysłowice dw. PKP. Oprócz tramwajów linii 14 i 26 pojawiają się również pociągi nocne.
scr $harewareDOS, wersja niemiecka
Autorzy: Bogusław Molecki i Gunnar Blumert
 
Plik RAR
24.9 kB
Mysłowice 1993 Eng (D103)
Następny program symulujący nadzór dyspozytora nad jednotorową linią tramwajową. Symulacja obejmuje linie Sosnowiec Dańdówka - Mysłowice dw. PKP i Katowice Szopienice Chemiczna - Mysłowice dw. PKP.
scr FreeDOS, wersja angielska
Autor: Bogusław Molecki
 
Plik ZIP
Poznań 89/93
148 kB
POZNAŃ 89/93
- klasyka wśród programów symulujących sterowanie ruchem kolejowym na stacji.
Od tego chyba wszyscy zaczynali... ja też :))
Przez 24 h pełnisz służbę jako dyżurny ruchu na stacji Poznań Główny - przez ten czas zestawiasz, przyjmujesz, krzyżujesz i wyprawiasz pociągi.... a program nalicza Ci punkty karne, jeżeli zrobisz coś nie tak :)) Oczywiście nie musisz siedzieć te 24 h przy komputerze - można zapisać bieżący stan i odtworzyć go później.
Symulator składa się z dwóch części - 89 i 93 - wynika to z faktu zelektryfikowania niektórych linii w późniejszym czasie, co wiąże się z wyprawianiem pociągów prowadzonych lokomotywami różnych trakcji.
scr freeDOS
 
Plik RAR
SIAM
(D105)
327 kB
SIAM - różne symulatory kolejowe (D105)
Wersje demonstracyjne symulatorów produkcji angielskiej dotyczących szeroko pojmowanej tematyki sterowania ruchem kolejowym, a także symulator jazdy lokomotywą. Oprócz niego w zestawie: symulatory linii kolejowych (Highland Line 1984, Tehachapi 1965), stacji kolejowych (końcowych: Paddington 1986, Penzance 1987, Hunstanton 1952 (trakcja parowa !) oraz przelotowej: Crewe 1986) i urządzeń blokowych (Yarnton 1954). Stopień trudności zadowoli od najmłodszych (Hunstanton 1952) do bardziej zaawansowanych (Paddington 1986, Yarnton 1954) miłośników kolejnictwa. Nieco trąci myszką jedynie symulator lokomotywy, pozbawiony praktycznie widoku z kabiny (tylko semafory).
scr FreeDOS Freedemo, programy angielskojęzyczne
 
Plik ZIP
Neumunster
251 kB
Neumunster
- stacyjka węzłowa miedzy Kilonią, a Hamburgiem - dziecinnie prosta obsługa polega na wskazywaniu przebiegów, a reszta sie sama ustawia. Nie znaczy to, że program jest łatwy - potrafi naliczyć sporo punktów karnych, które (UWAGA!) mogą zostać stopniowo kasowane "za dobre sprawowanie". Jest to jedyny program posiadający taką opcję, ze wszystkich do tej pory przez nas testowanych.
scr $harewareWindows 3.1/9x/NT, wersja niemiecka
 
Plik ZIP
NY Metro
832 kB
NY METRO
- dość "fikuśny" programik umożliwiający sterowanie ruchem na jednym z odcinków nowojorskiego metra. Dodatkowy moduł dołączony do programu pozwala na obejrzenie sytuacji z poziomu kabiny pociągu.
scr $harewareWindows 3.1 / 9x, wersja angielska
 
Plik EXE
Program - 1.29 MB

Pliki sys. - 3.67 MB
IPSWICH
- ciekawy symulator nastawni dysponującej pewnego brytyjskiego miasteczka.
Program wart byłby polecenia... gdyby nie jego "nieinternetowość" - pliki instalacyjne mają 5 MB. Sam program zajmuje tyle co polski "Mechanik", jednak potrzebne do jego prawidłowego działania biblioteki systemowe FoxPro to ponad 3 MB. Polecam najpierw ściągnąć i zainstalować sam program - jeśli będzie mu brakowało plików systemowych, sam o tym poinformuje.
Uwaga na lewostronny ruch pociągów !
scr $harewareWindows 9x, wersja angielska
 
Plik EXE
Arnhem 2000
333 kB
ARNHEM 2000
- kolejny raz masz okazję wcielić się w dyżurnego ruchu. Układ torowy jest dość przejrzyście odwzorowany, za to program wyciśnie z Ciebie siódme poty... przekonaj się sam.
scr $harewareDOS, wersja niemiecka
 
Plik EXE
Somonino 99
1,53 MB
SOMONINO 99
- kolejna symulacja rodem z JZK. Tym razem jesteś dyżurnym na małej stacji węzłowej na Pomorzu. Do programu producent dołączył ciekawą ilustrowaną instrukcję opisującą manewry na stacji.
scr $harewareStudio JZK - http://www.jzk.pl/
Windows 9x/NT

 

/ Praktyczne programy / Symulacje / Dodatki /
/ Linki / Symulatory prowadzenia pociągu /

| DZISIAJ | JUTRO | WCZORAJ | GALERIE | FORUM | FAQ |

| TABOR | INFRASTRUKTURA | MODELARSTWO | SOFTWARE | LINKI | O SERWERZE |
 
Przewodnik po KOLEJ.pl
<< WsteczNa góręStrona główna działuDalej >>
Wszelkie uwagi odnośnie WWW KOLEJ.pl prześlij TUTAJ. Ostatnia aktualizacja tej strony: